Rainbow page separator

Rekonstrukce kina bude o půldruhého milionu korun dražší

Neděle, 16. Duben 2017

Kino Vysočina Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / O zhruba půldruhého milionu více oproti původnímu 10,6 milionu korun bez daně bude stát modernizace interiéru Kina Vysočina. Seznam čítá celkem šestadvacet změnových listů. Vyšší náklady si vyžádá například rekonstrukce vzduchotechniky, která vyjde o tři sta tisíc dráž, 120 tisíc bude stát technická příprava na nové ozvučení ve formě prostupů a chrániček, aby se v následujících letech nemusely provádět stavební zásahy do stěn. Dalších 160 tisíc korun „spolkne“ změna povrchu podhledu v podobě speciální nehořlavé potahové látky, která byla odborníky doporučena místo klasické omítky.
Rekonstrukce vnitřních prostorů biografu, která zahrnuje zejména výměnu elektroinstalace, vzduchotechniky, sociálního zařízení, bezbariérové úpravy a výměnu sedaček, začala v únoru, s otevřením kina se počítá v průběhu letních prázdnin. Počet míst v sále se po přestavbě sníží ze 417 na 250, kromě sedaček a dvousedaček budou divákům k dispozici také boxy se stolečky. Rekonstrukcí se zlepší i akustika v promítacím sále.
V průběhu minulých let došlo k digitalizaci Kina Vysočina, později se objekt z roku 1963 rovněž dočkal zateplení, nových oken, dveří a fasády.