Rainbow page separator

Rekonstrukce osvětlení Vodojemu se odkládá

Pondělí, 3. Srpen 2015

Veřejné osvětlení

Žďár nad Sázavou / Jako nepřiměřeně dlouhou vnímají někteří žďárští obyvatelé přípravu rekonstrukce veřejného osvětlení ve žďárské čtvrti řečené Vodojem. Osvětlení je staré čtyři desítky let a již na hranici životnosti. Finance vyčleněné na jeho opravu byly loni přesunuty na letošní rok, jednalo se o více než čtyři miliony korun.
Aktuálně to vypadá, že si na nové osvětlení obyvatelé ještě nějakou dobu počkají. Projektová dokumentace je sice hotová pro podání ke stavebnímu řízení, nicméně vedení města pozdrželo další činnost, protože ve špatném stavu jsou i tamní komunikace a inženýrské sítě.
„Za tímto účelem probíhají jednání s jednotlivými síťaři o jejich možnostech a požadavcích pro rekonstrukci jejich zařízení nacházejících se na Vodojemu a dále probíhá hledání možností financování této celkové rekonstrukce tamních komunikací,“ uvedl Miloslav Dvořák z odboru komunálních služeb žďárské radnice.
Pro radnici coby investora akce i pro obyvatele by tak mělo být výhodnější, když se rekonstrukce Vodojemu provede komplexně. „Osvětlení je sice staré, udržované pouze v nejnutnějším rozsahu, ale stále je funkční, a jestliže to v mezích možností stačilo celá léta, tak to ještě rok, či dva, než se vše dokončí, vydrží. Odměnou obyvatelům budou nové ulice s rekonstruovanými sítěmi, do kterých by se nemělo roky zasahovat,“ dodal Dvořák.