Rainbow page separator

Rekonstrukce žďárské Smetanovy ulice je v plánu příští rok

Čtvrtek, 19. Červen 2014

Žďár nad Sázavou / Do konce tohoto roku chce žďárská radnice nechat vypracovat projektovou dokumentaci na rekonstrukci ulice Smetanova. Podle starostky Žďáru Dagmar Zvěřinové je nutné co nejdříve opravit vysloužilou kanalizaci, která je příčinou, že při každém prudším dešti mají tamní obyvatelé vytopené sklepy. Při té příležitosti projde opravou celá ulice. Vedení města by se stavebními pracemi chtělo začít příští rok na jaře.
Žďár na akci nemá vyčleněné finance, avšak podle slov starostky se další investice budou muset posunout, protože peníze na rekonstrukci Smetanovy ulice se „najít“ musí. Situace se bude řešit i se Svazem vodovodů a kanalizací Žďársko.
Uzavření Smetanovy ulice s sebou ponese značné dopravní komplikace; bude třeba připravit objízdnou trasu a provoz řídit tak, aby vyřazením ulice z provozu nedocházelo k dopravnímu kolapsu na objížďkách. „Tamní komunikace je jednou z nejfrekventovanějších ve Žďáře, kde v dopravních špičkách bývají zácpy i v běžném provozu,“ dodala Dagmar Zvěřinová.