Rainbow page separator

Rekord v orientačním běhu padl, zájemci ale mohou běhat dál

Pondělí, 1. srpna 2016

Nové Město na Moravě / Nového rekordu se v květnu podařilo v Novém Městě dosáhnout v rámci závodu u příležitosti Světového dne orientačního běhu. Jeho účastníci se připojili ke 252 927 lidem v 81 zemích světa, kteří se v tentýž den zúčastnili závodu v orientačním běhu a svojí účastí přispěli k překonání rekordu v Guinessově knize rekordů.
Pro nadšence z řad veřejnosti, kteří si v areálu novoměstského gymnázia chtěli zaběhat s mapou a podpořit tím Světový den orientačního běhu, bylo připraveno několik tratí včetně potřebných map a rad, jak je správně číst a rychle proběhnout vybranou trať. Na své si přišli jak malí, tak velcí zájemci o orientační běh. Možnost proběhnout se v Novém Městě využily i maminky s kočárky.
Pokud zájemce novoměstský orientační běh zaujal, nemusí čekat na druhý ročník, který se uskuteční 24. května 2017. Běhat mnohou i podstatně dřív. „Kdykoliv se k nám můžete připojit během roku na trénincích nebo oblastních závodech,“ uvedla Lenka Kamenická z SK Orientační sporty Nové Město na Moavě.