Nové Město na Moravě, aktuality, revitalizace zeleně
Rainbow page separator

Revitalizace zeleně skončí v říjnu

Pátek, 2. srpna 2013

[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to-na-morave-virtualni-fo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc.jpg“>38651-namesti-nove-mes<span style=[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to-na-morave-virtualni-fo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc“ src=“https://www.zdarskypruvodce.cz/zpo/uploads/uploads/38651-namesti-nove-mes[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to-na-morave-virtualni-fo[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tografie-z-rc-mikrokopteru-dajc-300×200.jpg“ width=“300″ height=“200″ />Nové Měs[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to na Moravě / Do konce října bude v Novém Městě dokončena komplexní revitalizace tamní městské zeleně. Po vykácení nemocných a nevhodně umístěných stromů nyní zaměstnanci odborné firmy dokončují zdravotní řezy, vysazují keře a osévají volná prostranství travním semenem.

Celkově bude ve městě vysazeno 15 846 kusů dřevin, z [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho 180 stromů. Ošetření se dočká dohromady 884 stromů. Plocha, na které je revitalizace zeleně prováděna, čítá téměř jednačtyřicet hektarů.

V ulicích jsou rozmístěny javory, jasany, lípy, duby, jeřáby, okrasné třešně a jabloně, vysadí se i červenolisté buky a červeně kve[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toucí kaštany. Největší objem zeleně přibude v lokalitách Obora, pod nemocnicí a v okolí Cihelského a Klečkovského rybníka.

Komplexní revitalizace novoměstské zeleně měla podle původního rozpočtu vyjít na čtrnáct milionů korun, nakonec se prostřednictvím výběrového řízení podařilo cenu zakázky snížit na pět milionů.