Rainbow page separator

Řidič byl opilý a navíc pod vlivem marihuany a amfetaminu

Čtvrtek, 11. srpna 2022

Pavlov / Ze spáchání trestného činu je podezřelý řidič osobního vozidla Ford Focus, který byl v sobotu 6. srpna po osmé hodině ranní zastaven policisty ze žďárského obvodního oddělení na silnici mezi obcemi Pavlov a Znětínek.
„Policisté řidiče vyzvali k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla a dále ho vyzvali k podrobení se dechové zkoušce. Provedená zkouška vykazovala hodnotu 2,16 promile alkoholu, opakovaná zkouška 2,17 promile. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Policisté u kontrolovaného řidiče dále provedli test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který vykázal pozitivní výsledek na přítomnost amfetaminu a marihuany. „Následně byl muž vyzván, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocničním zařízení, s čímž souhlasil. Dvaatřicetiletý řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody či zákaz činnosti,“ upřesnila policejní mluvčí.