Rainbow page separator

Řidič fabie skončil v příkopu, nadýchal přes čtyři promile

Sobota, 26. března 2022

Březí nad Oslavou / Rekordman, alespoň co do množství požitého alkoholu, s nímž si troufl za volant, havaroval v pátek 18. března odpoledne na silnici II/388 mezi Březím nad Oslavou a Pokojovem. Jeho fabia neudržela přímý směr a skončila v příkopu.
„Sedmadvacetiletý řidič s vozidlem Škoda Fabia projížděl po silnici ve směru od Březí nad Oslavou k Pokojovu, kde při jízdě na přímém úseku komunikace nejel vpravo při okraji vozovky. Přejel do protisměru a následně sjel vlevo mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde se zastavil. U řidiče provedli policisté na místě nehody měření na pří[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomnost alkoholu v dechu. Při první zkoušce mu naměřili 4,44 promile. Pozitivní výsledky měla také dvě další měření – 4,05 a 3,86 promile alkoholu,“ přiblížila událost policejní mluvčí Jana Kroutilová. Policisté následně řidiče vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.
Při nehodě vznikla hmotná škoda na au[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomobilu ve výši zhruba 30 tisíc korun. „Policisté na místě řidiči zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Ve věci zahájili úkony trestního řízení, muž je důvodně podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila mluvčí.