Rainbow page separator

Řidič poničil dvě auta, nadýchal 2,34 promile a neměl řidičák

Středa, 8. května 2024

Žďár nad Sázavou / Hned dva osobní automobily, a to značek Volkswagen a Renault, v sobotu 4. května po třinácté hodině ve žďárské ulici Palachova při couvání z parkovacího místa poškodil osmnáctiletý šofér automobilu Mercedes Benz. 

„Ke zranění osob při kolizi nedošlo. Policisté místo nehody ohledali a událost zadokumentovali. Provedená dechová zkouška u řidiče vykázala 2,34 promile alkoholu,“ uvedla Michaela Lébrová z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství s tím, že podobně dopadla i opakovaná dechová zkouška, pročež mladý řidič si vyžádal lékařské vyšetření spojené s odběrem krve v nemocnici. 

Další jízda mu byla zakázána, nicméně jeho řidičský průkaz zadržen nebyl, neboť policisté zjistili, že muž není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Hmotná škoda, která při kolizi vznikla, byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Policisté následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, dopravní nehodu nadále prověřují.