Rainbow page separator

Řidič v Jamské ulici srazil chodkyni, odjel a nehodu neoznámil

Pondělí, 18. Únor 2019

Žďár nad Sázavou / K dopravní nehodě, která se stala v ulici Jamská a při níž byla na přechodu pro chodce projíždějícím autem zraněna žena, došlo v pátek 15. února krátce po šesté hodině ranní.
„Šestatřicetiletý řidič s vozidlem Audi A4 projížděl po místní komunikaci ve směru ke křižovatce s ulicí Jamská, kdy u vrátnice tamní firmy ohrozil chodkyni, která přecházela komunikaci po vyznačeném přechodu pro chodce ve směru zleva od budovy. Následně došlo ke střetu vozidla a chodkyně, která po nárazu upadla. Řidič nesplnil povinnosti uloženou mu zákonem o provozu na pozemních komunikacích, nehodu neoznámil a z místa odjel. Při nehodě došlo k lehkému zranění chodkyně, která musela být převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby k ošetření do nemocnice v Novém Městě,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Ke zranění jiných osob při střetu nedošlo, policisté šoféra v krátké době dohledali. „U řidiče a chodkyně provedli dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Při nehodě nebyla způsobena žádná hmotná škoda. Ohledáním vozidla bylo zjištěno, že na nápravách jsou užity pneumatiky různé výroby. Další okolnosti šetří policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou,“ dodala mluvčí.