Rainbow page separator

Řidička po smyku havarovala, nehoda si vyžádala pět zraněných

Sobota, 29. Prosinec 2018

Moravec / K dopravní nehodě, která se stala na silnici II/360 mezi Moravcem a Bobrovou, vyjížděli o prvním vánočním svátku dopoledne policisté.
„Devětatřicetiletá řidička jela s osobním vozidlem Ford Focus po silnici ve směru od obce Moravec k obci Bobrová. Při průjezdu mírnou levotočivou zatáčkou v klesání nepřizpůsobila rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a povětrnostním podmínkám a na komunikaci pokryté vrstvou rozbředlého sněhu dostala smyk, který nezvládla. Poté přejela do protisměru, kde narazila do přední části automobilu Renault Thalia, který jel od Bobrové. Při nehodě došlo k lehkému zranění obou řidičů a tří spolujezdců, kteří byli převezeni do zdravotnických zařízení,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Policisté u šoférů provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, v obou případech byla negativní. „Na havarovaných vozidlech byla způsobena hmotná škoda v celkové výši 230 tisíc korun,“ doplnila mluvčí. Další okolnosti střetu vyšetřují žďárští dopravní policisté.