Rainbow page separator

Řidička za jízdy usnula, nabourala do protijedoucího auta

Pátek, 5. srpna 2016

Policie, auto

Nové Veselí / K nehodě osobního auta Ford Fiesta, který řídila třicetiletá žena, a protijedoucího vozidla Peugeot 406 došlo v pondělí před osmou hodinou ráno mezi Rudolcem a Novým Veselím. „Řidička se při jízdě do stoupání nepřehlednou pravotočivou zatáčkou dostatečně nevěnovala řízení, usnula a přejela do protisměru, kde levou přední částí vozidla narazila do levé zadní části automobilu Peugeot 406, které řídil čtyřiadvacetiletý muž jedoucí od Nového Veselí,“ popsal David Linhart z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.
Po nárazu se Peugeot 406 přetočil proti směru jízdy a skončil vpravo mimo silnici. Při nehodě došlo k lehkému zranění řidiče i řidičky, oba byli převezeni do novoměstské nemocnice.
„S řidičem ve vozidle Peugeot 406 cestoval ještě dvacetiletý mladý muž, který utrpěl těžké zranění a byl rovněž převezen do nemocnice v Novém Městě,“ informoval Linhart.
Dechová zkouška na alkohol byla u obou řidičů negativní. Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle Ford Fiesta ve výši asi padesát tisíc korun, na automobilu Peugeot 406 za zhruba třicet tisíc korun a na směrovém sloupku a krajnici za pět tisíc. Příčinu a další okolnosti nehody policisté prověřují.