zakladni skola
Rainbow page separator

Rodičů vozících své děti autem až před školu stále přibývá

Pondělí, 30. Říjen 2017

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Stále vyšší počet rodičů, kteří ráno vozí svoje děti auty až před dveře škol, registruje žďárská radnice. Na jednu stranu je pochopitelná starost o potomky, na druhou však desítky otáčejících se, couvajících a jinak manévrujících automobilů, mezi kterými se před školami proplétají další děti, které chodí pěšky, představují značné riziko. „Chtěli bychom apelovat na rodiče, aby zvážili, zda nutně musí jezdit až ke škole, anebo mohou dítě vyložit v bezpečné vzdálenosti od ní tak, aby tam nemuseli zajíždět,“ vyjádřil se žďárský starosta Zdeněk Navrátil.
Ředitelé škol na tuto problematiku rodiče školáků pravidelně upozorňují a stejně jako městští policisté doporučují ulice v blízkém okolí škol, kde mohou rodiče své potomky bezpečně vyložit, aby nepřispívali ke zvýšení dopravní zátěže a ohrožení bezpečnosti chodců v dané lokalitě.
Poslední možností, pokud se ranní situace před základními školami bude i nadále zhoršovat, jsou dopravní omezení. „Mrzelo by nás, kdybychom museli jít cestou represe a před školy museli nechat instalovat zákaz stání a zastavení v době před začátkem školního vyučování s výjimkou dopravní obsluhy,“ dodal starosta.