Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, rozhodni se sám
Rainbow page separator

Rozhodni se sám 2011

Středa, 24. srpna 2011

rozhodni-se-sam-2011-spektrumŽďár nad Sázavou /Za tradici lze již označit každoroční akci Rozhodni se sám, pořádanou Spektrem – centrem primární prevence a drogových služeb. V pátek 26. srpna se tak děti a mladí mohou zapojit do řady zajímavých aktivit na žďárském náměstí.

Dnešní děti a mládež se musí ve svém životě vyrovnat s řadou rizikových jevů: užívání legálních i nelegálních drog, šikana, psychické i fyzické násilí, sebepoškozování, komplikované rodinné, partnerské a sexuální vztahy a mnoho dalších. Proto se preventivní a sportovní akce jmenuje „Rozhodni se sám“ a cílem této akce je naučit mladé lidi „dospělému“ chování, tedy umění převzít odpovědnost za své činy, umění uvědomit si dosah svého jednání. Tento přístup jednak přiznává mladým schopnost řídit svůj život, jednak jim dává velkou svobodu: rozhodnout se sám.

Kolpingovo dílo ČR o. s., Spektrum – centrum primární prevence a drogových služeb a oddíl házené TJ Sokol Nové Veselí pořádá prezentační a sportovní akci zaměřenou na prevenci rizikového chování dětí a mládeže s názvem „Rozhodni se sám 2011“ na náměstí Republiky ve Žďáře nad Sázavou. Tato akce se koná již čtvrtým rokem. Během letošního ročníku se návštěvníci mohou těšit na Svět fantazie a zábavy, na lesní pedagogiku – Lesy ČR, skákací hrad a nafukovací horolezeckou stěnu. Dále si budou moci vyzkoušet základy první pomoci a protáhnout své tělo při sportovních soutěžích oddílu házené TJ Sokol Nové Veselí. Nejmenší děti si přijdou na své při prezentace Rodinného centra Srdíčko.
Na pátek 26. 8. 2011 jsou tedy od 10 do 16 hodin všichni srdečně zváni. Součástí akce je Mezinárodní turnaj házené chlapců, který se koná od pátku do neděle ve sportovním areálu Nové Veselí.