Rainbow page separator

Rozpočet budou ve Žďáře schvalovat 17. prosince

Neděle, 15. Listopad 2015

Městský úřad Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / O požadavcích na investice jednali žďárští radní v souvislosti s rozpočtem na příští rok. „Možnosti města nejsou zase tak veliké, určitě nás ale čeká dokončení akcí, které jsou již rozpracované, což je parkování u zámku včetně dvou lávek, dokončení parku u Ivana a samozřejmě povrchy Smetanovy ulice, až tam skončí rekonstrukce vodovodních a kanalizačních sítí,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Rozpočet na rok 2016 bude žďárské zastupitelstvo schvalovat 17. prosince. „Od tohoto termínu se odvíjejí všechna jednání rady, pak materiál dostane k posouzení finanční výbor a předpokládáme, že začátkem prosince bude rozpočet vyvěšen,“ doplnil žďárský místostarosta Josef Klement.
Co se týče získání dotačních titulů, na které by se chtěla žďárská radnice v příštím roce zaměřit, jde například o podporu při budování cyklostezek, modernizaci odborných učeben v základních školách a hřišť u mateřských školek. „Rádi bychom se zaměřili také na revitalizaci sportovní zóny, na niž je již zpracovaná studie. V příštím roce bychom minimálně chtěli nechat vypracovat projekt,“ dodal místostarosta Klement.