Žďársko, zdarsko, aktuality, nezaměstnanost
Rainbow page separator

S blížícím se létem ubývá na Žďársku nezaměstnaných

Pátek, 10. června 2011

Žďársko/ Blížící se letní období spojené se sezónními pracemi nahrává lidem ze Žďárska, kteří shánějí pracovní uplatnění. Podle nejnovějších zveřejněných výsledků se v květnu počet nezaměstnaných v okrese Žďár nad Sázavou oproti předešlým měsícům výrazně snížil. V registru úřadu práce zůstalo 5 412 osob, což je o přibližně o dvě s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovky méně, než [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomu bylo ve čtvrtý měsíc le[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tošního roku. V rámci žďárského regionu byla v květnu nejnižší nezaměstnanost již tradičně přímo v okresním městě, kde pracovní uplatnění shánělo 922 lidí a míra nezaměstnanosti činila 7,4 procenta.

I nadále mají zájemci o práci k dispozici poměrně dost volných míst – ve Žďáře nad Sázavou jich zaměstnavatelé nabízejí přes s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovku, několik desítek nových pracovníků shánějí také ve Velkém Meziříčí a ve Velké Bíteši. Jedenáct volných míst bylo v květnu k dispozici v Bystřici nad Pernštejnem, deset v Novém Městě na Moravě a dvě ve Svratce.

Přes[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tože je vývoj nezaměstnanosti v posledních měsících pozitivní, okres Žďár nad Sázavou patří v rámci celého kraje Vysočina spíše k problematickým regionům. S květnovou mírou nezaměstnanosti ve výši 9,1 procenta je téměř „na chvostě“. Hůře jsou na [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tom už jenom lidé na Třebíčsku, kde v pátý měsíc [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to roku hledalo práci 6 465 osob a míra nezaměstnanosti činila 10,6 procenta. Naproti [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tomu nejmenší potíže se sháněním místa jsou na Pelhřimovsku, kde o pracovní uplatnění usiluje něco přes dva tisíce lidí a míra nezaměstnanosti tam je 5,2 procenta.