Rainbow page separator

S generální opravou dřevěného chodníku se počítá příští rok

Pátek, 20. Duben 2018

Žďár nad Sázavou / Naučná stezka kolem Zelené hory se s největší pravděpodobností dočká obnovy v příštím roce. Aktuálně se průběžně opravují pouze akutně nebezpečná místa v dřevěném chodníku vedoucím nad podmáčeným terénem kolem Konventského rybníka. Pro zásadnější opravu chodníku, v němž se propadávají prkna, se žďárská radnice hodlá pokusit získat dotační podporu.
V turistických materiálech je navíc sedm let stará trasa uváděna jako bezbariérová, což už neodpovídá jejímu skutečnému stavu. Po dřevěných haťových chodníčcích se nedá zcela bezpečně chodit, případně projíždět na vozíku či s dětským kočárkem. Lidé by se tam proto měli pohybovat s opatrností a případné závady, na něž po cestě narazí, neprodleně ohlásit, a to buď prostřednictvím mobilní aplikace Lepší místo, případně přímo odboru komunálních služeb městského úřadu.
Naučná stezka o pěti zastaveních a délce 2,6 kilometru se dvěma odpočinkovými místy, mobiliářem a deseti informačními panely spolufinancovaná Evropskou unií byla uvedena do provozu v dubnu roku 2011. Tematicky se zaměřuje na ochranu přírody a krajiny, ale také na Santiniho památky.