Rainbow page separator

S pracemi na novém úseku obchvatu by se mělo začít na podzim

Středa, 20. dubna 2022

Žďár nad Sázavou / Výstavba propojky ulic Brněnská a Jihlavská, jež představuje další část obchvatu Žďáru, by podle předpokladu Ředitelství silnic a dálnic ČR mohla začít letos na podzim. Nejdříve půjde o zahájení zemních prací, které nemají ovlivnit dopravu v lokalitě.
Výsledkem stavebních činností se později stane nová silnice v délce bezmála osm set metrů, která od stavebně upravené okružní křižovatky v Brněnské ulici na vjezdu do města, z níž se stane elipsa, spojí Jihlavskou a Brněnskou ulici a odvede z průtahu Žďárem další část tranzitní dopravy. Auta se díky přeložce, jež vyústí na nové kruhové křižovatce v Jihlavské ulici, vyhnou vytíženému „kruháči“ u nákupního centra.
Nová křižovatka v Jihlavské ulici má současně zlepšit propustnost úzké Chelčického ulice. Ta mimo jiné slouží k příjezdu k vlakovému i autobusovému nádraží od Brna i od Jihlavy a v dopravních špičkách se kvůli obtížnému odbočení vlevo ke křižovatce pod nákupním centrem ucpává. Nový úsek obchvatu Žďáru naváže na propojku „devatenáctky“ z roku 2015, která spojila Brněnskou ulici přes průmyslovou zónu s pokračováním dál k Novému Městu na Moravě.