Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, sociální, práce, terénní
Rainbow page separator

S terénní sociální prací chtějí Žďárští pokračovat

Středa, 23. listopadu 2011

Žďár nad Sázavou/ Vedení okresního města chce i nadále pokračovat s projektem terénní sociální práce ve žďárské lokalitě Stalingrad. Na tomto sídlišti, a obzvláště ve svobodárnách a jejich okolí, již od léta letošního roku působí jeden terénní sociální pracovník a také jedna pracovnice na částečný úvazek. A mělo by tomu tak být i v budoucnu. „Chceme i pro následující rok 2012 zažádat o dotaci na pokračování projektu,“ vyjádřil se 2. žďárský místostarosta Ladislav Bárta s tím, že podání žádosti už na svém posledním zasedání schválili městští zastupitelé.

S dosavadními výsledky terénní sociální práce jsou zatím na radnici velmi spokojeni. „Od léta jsme zaznamenali několik dílčích úspěchů. Zlepšení je cítit jak přímo ve svobodárnách, tak i v okolních domech,“ konstatoval Ladislav Bárta. Město si pochvaluje hlavně lepší situaci v oblasti veřejného pořádku a také vzhledu lokality. Na jejím úklidu a zvelebení se podíleli sami obyvatelé svobodáren, u kterých se podařilo vyvolat zájem o podobu sídliště a dění v okolí jejich bydliště.

Terénní sociální pracovník spadá pod Sociální služby města Žďár nad Sázavou, které jsou příspěvkovou organizací města. Jeho sídlo je v ulici Okružní 1 v budově Denního centra pro děti a mládež. Igora Krhovského, který tuto funkci zastává, lze kontaktovat například telefonicky na čísle 566 630 178. Možné je také zaslat mu email, a to na adresu terenni.pracovnik@centrum.cz.