Rainbow page separator

Sbírka potravin pomůže lidem v nouzi prožít klidné svátky

Pondělí, 18. Listopad 2019

Žďár nad Sázavou / Ve žďárském Hypermarketu Albert se v sobotu 23. listopadu od 8 do 18 hodin uskuteční potravinová sbírka. Veřejnost může pomoci nákupem vybraných trvanlivých potravin, jako jsou těstoviny, rýže, luštěniny, konzervy, dětská výživa, trvanlivé mléko, olej, cukr, puding, mouka, polévky, paštiky či ovocné přesnídávky. Lidé mohou zakoupit i základní drogistické potřeby – mýdlo, šampon, zubní pasty a kartáčky, prací prostředky, prostředky na mytí nádobí a úklid, vlhčené ubrousky, toaletní papír či dětské pleny. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank, přičemž Oblastní charita Žďár nad Sázavou se do ní připojuje coby partner.
„Každý, kdo se bude chtít zapojit v pomoci potřebným, může zakoupit jakékoliv zboží ze seznamu a v prodejně je zanechat našim dobrovolníkům. Pro ty, kteří nemají v začínajícím předvánočním shonu čas na nákupy, bude připravena kasička, do které mohou vhodit peníze,“ upřesnila koordinátorka potravinové sbírky pro Oblastní charitu Žďár nad Sázavou Michaela Kuchtová.
Získaná pomoc podpoří především klienty takzvané charitní záchranné sítě – služby oblastní charity, kteří často vypadávají ze systému podpory a pomoci institucí a dalších služeb, nebo je tato pomoc pro ně nedostatečná. Jako dobrovolní organizátoři se do sobotní akce zapojí členové FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou. „Jsme moc rádi, že jsme byli osloveni a že se budeme moci prezentovat na jiném poli, než je fotbalové, a ještě přispějeme pro dobrou věc. Dali jsme dohromady šestnáctičlenný tým složený z hráčů dorosteneckého věku, trenérů a funkcionářů,“ uvedl manažer klubu Radim Chmelíček.