Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, dědictví, UNESCO, sdružení
Rainbow page separator

Schválili hospodaření sdružení České dědictví UNESCO

Středa, 19. Červen 2013

Zelená hora

Žďár nad Sázavou / Závěrečný účet a zprávu o výsledku přezkoumání hospodaření sdružení České dědictví UNESCO za minulý rok schválili žďárští zastupitelé. Stejně tak vyjádřili souhlas s novým zněním stanov sdružení, kterého je město členem.

V dubnu do sdružení vstoupila Praha, na podzim loňského roku z něj naopak vystoupilo Brno.„Nyní má zastoupení jedenáct památek z celkových dvanácti. Vážíme si toho, že Praha vstoupila do sdružení, které se podílí na různých akcích a společné propagaci památek u nás i v zahraničí,“ uvedl žďárský místostarosta Ladislav Bárta, který je zástupcem Žďáru ve sdružení České dědictví UNESCO.

Mezi české památky UNESCO kromě žďárského kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře patří historická centra Telče, Českého Krumlova, Prahy a Kutné Hory – tu prezentuje i chrám svaté Barbory a katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Sedlci. K dalším památkám patří Lednicko-valtický areál, sloup Nejsvětější Trojice v Olomouci, zámek a zahrady v Kroměříži, zámek a zámecký areál v Litomyšli, židovská čtvrť a bazilika svatého Prokopa v Třebíči, vesnická rezervace v Holašovicích a brněnská vila Tugendhat.