Rainbow page separator

Sdružení Krajina zve dobrovolníky na podzimní sázení stromů

Úterý, 15. Říjen 2019

Počítky / Další tradiční podzimní sázení stromů připravili pracovníci Sdružení Krajina. Tentokrát se výsadba uskuteční v sobotu 2. listopadu nedaleko Žďáru nad Sázavou. „Všechny nadšené dobrovolníky budeme očekávat v 9.30 hodin na pastvině u silničky mezi Mělkovicemi a Vysokým – je to na GPS souřadnicích 49.5642592N, 15.9766508E. Sázet budeme přibližně 130 listnatých stromů a keřů. Na zatím holé ploše pastviny tak vznikne několik remízů rozdělujících ji na menší části a vytvářejících potřebný stín pro zvířata, která se zde budou pást,“ uvedla Darina Coufalová ze Sdružení Krajina.
Akce se koná za každého počasí, a právě proto po zkušenostech z předchozích let organizátoři všem účastníkům doporučují teplé pracovní oblečení a vhodnou obuv. „Stromky, výsadbový materiál, nářadí, teplý čaj a občerstvení bude zajištěno. Vítáme příspěvky v podobě pekařských výrobků z domácí kuchyně, abychom se při práci mohli posilnit,“ doplnila Darina Coufalová.
Po sázení všechny účastníky výsadby čeká oběd v sídle Sdružení Krajina v Počítkách, poté bude následovat odpolední doprovodný program. Ten zahrne výstavu fotografií, soutěž o nejlepší štrúdl a další pořadateli slibované překvapení.