Rainbow page separator

Se zlepšením kvality MHD souvisí také dotazník pro veřejnost

Čtvrtek, 1. Říjen 2015

MHD Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Do konce října mají možnost obyvatelé Žďáru přispět ke zlepšení městské hromadné dopravy (MHD) vyplněním dotazníku, který se týká jejich nejčastějších přesunů po městě. Dotazník připravila žďárská radnice.
„Chceme zjistit takzvané dopravní proudy ve městě, takže stojíme o to, aby se do vyplňování dotazníku zapojili nejen lidé, kteří již využívají MHD, ale i všichni ostatní. Ať už chodí po městě pěšky, jezdí na kole, anebo autem,“ sdělil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil. Na základě toho, kudy se lidé ve Žďáře nejčastěji přepravují, bude podle jeho slov vhodné nastavit systém linek MHD.
Dotazník je možné vyplnit rovněž elektronicky přes internetové stránky města. V papírové podobě, která je k dispozici například ve zpravodaji radnice a dá se neomezeně kopírovat, pak patří do schránek v městském úřadu, poliklinice či relaxačním centru.
V souvislosti se zatraktivněním žďárské MHD, kterou provozuje společnost ZDAR, v minulých dnech už došlo k několika vylepšením. Jedná se o zprovoznění nové informační tabule s odjezdy linek v budově polikliniky, spuštění nových webových stránek městské hromadné dopravy a vybavení stávajících zastávek QR kódy. Prostřednictvím těch a nainstalované aplikaci v chytrém mobilním telefonu se cestující mohou přímo na zastávce rychle dozvědět, za kolik minut tam „jejich“ autobus dorazí.