Rainbow page separator

Semafory na světelných křižovatkách čeká kompletní výměna

Pátek, 7. února 2020

Křižovatka Convent Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / S největší pravděpodobností ještě v prvním pololetí dojde k výměně semaforů na všech světelných křižovatkách ve Žďáře za modernější variantu. Mělo by to přispět i ke zlepšení situace, kdy si řidiči stěžují na nedostatečně dlouhé intervaly – jako například na semaforu z Neumannovy ulice v křižovatce u Domu kultury, kde v ranních a odpoledních dopravních špičkách kolona často stojí až ke křižovatce u gymnázia. „V průběhu tohoto roku budou i na této křižovatce semafory měněny a budou nově seřizovány a odzkoušeny i jejich provozní parametry,“ uvedla vedoucí odboru komunálních služeb žďárského městského úřadu Dana Wurzelová.
Ke změnám dojde v souvislosti s projektem dopravní telematiky, který má za cíl celkově plynulejší provoz ve městě, a to včetně „zelené vlny“ pro autobusy MHD nebo jednodušší a rychlejší průjezd vozidel integrovaného systému.
Konkrétně se bude jednat o křižovatky ulic Dolní, Wonkova, Libušínská a Jungmannova, křížení ulic Dolní, Žižkova, Neumannova a Havlíčkovo náměstí a křižovatku ulic Horní, Smetanova, Novoměstská a Brněnská. Výměnou a novým nastavením projdou také semafory u přechodů pro chodce na náměstí Republiky a v Bezručově ulici.