Rainbow page separator

Senioři se budou vzdělávat na téma bezpečnost

Neděle, 14. června 2015

Žďársko / Na třech místech žďárského okresu se letos uskuteční Letní škola seniorů. Cyklus přednášek připravil Kraj Vysočina. Kromě Žďáru nad Sázavou se mohou zájemci na Žďársku na přenášky těšit ještě ve Velkém Meziříčí a Velké Bíteši.
„V celkem osmi obcích kraje jsou od června do září naplánovány přednášky, jejichž témata budou blízká předseniorskému a seniorskému publiku,“ přiblížil aktivitu, která se loni na Vysočině konala poprvé, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
Ve Žďáře první přednáška Letní školy seniorů odstartuje 29. června, přičemž série jich čítá sedm. Hlavním tématem letošního ročníku je bezpečnost. „Tematicky budou přednášky zaměřené nejen na bezpečnost seniorů, ale také na rady, co dělat, aby se senioři cítili v bezpečí a netrpěli samotou,“ přiblížila Táňa Křížová z krajského odboru sociálních věcí. Lekce budou zájemcům nabízeny zdarma a každá potrvá přibližně dvě hodiny.
Ve Žďáře se budou senioři vzdělávat v domě s pečovatelskou službou v Libušínské ulici, a to vždy od 14 hodin. Termíny přednášek jsou 29. června, 13. července, 27. července, 10. srpna, 24. srpna, 7. září a 21. září.
Kraj Vysočina pořádáním akce navazuje na tradici vzdělávání seniorů v rámci univerzity třetího věku, která probíhá ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava v několika místech regionu.