Rainbow page separator

Senioři si mohou vyzvednout pásky, aby je řidiči viděli

Čtvrtek, 31. Prosinec 2015

reflexní pásky města Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Ke zvýšení bezpečnosti chodců nabízí žďárská radnice zájemcům z řad místních seniorů zdarma bezpečnostní reflexní pásky, aby byli lépe vidět v silničním provozu. „Chceme tímto způsobem vyjít lidem vstříc, a to zejména v aktuálním počasí, kdy je ráno dlouho tma a večer se zase brzy stmívá,“ informoval starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil s tím, že chtějí napomoci k většímu bezpečí obyvatel města a případné prevenci dopravních nehod.
Reflexní pásky pro větší bezpečnost při přecházení komunikací si mohou senioři zdarma vyzvednout oproti podpisu v informační kanceláři městského úřadu. „Dvě stě kusů totiž bylo zakoupeno jedním žďárským občanem, který je rovnou věnoval zpět městu, aby tak mohly být pro seniory opravdu zdarma,“ doplnil starosta.
Reflexní pásky jsou vhodné pro všechny chodce, odráží se na nich ve tmě i za mlhy světlomety automobilů. Běžně stojí pětadvacet korun, jedná se propagační předmět žďárské radnice. Zakoupit si je lidé mohou nejenom v informační kanceláři městského úřadu, ale také v informačním turistickém centru ve Staré radnici.

Foto: facebook města Žďár nad Sázavou