Rainbow page separator

Seniorka na kole vjela do křižovatky, skončila v nemocnici

Pátek, 22. září 2023

Nové Veselí / K dopravní nehodě cyklistky a dvou automobilů, jež se udála na křižovatce v katastru Nového Veselí, v pátek 15. září odpoledne vyjížděli žďárští policisté. 

„Seniorka jedoucí na elektrokole od Nového Veselí ke křižovatce se silnicí II/353 vjela do prostoru křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici ve směru k obci Rudolec jelo osobní vozidlo značky Volkswagen. Řidič volkswagenu se snažil kolizi zabránit přejetím do protisměru, což se mu nepovedlo, takže došlo ke střetu s cyklistkou, která následně upadla na komunikaci. Dále došlo ke střetu volkswagenu s vozidlem značky Peugeot, jehož řidič jel opačným směrem,“ popsala dopravní nehodu Michela Lébrová z oddělení tisku a prevence krajského policejního ředitelství. Dodala, že zraněná cyklistka byla leteckou záchrannou službou transportována do brněnské nemocnice. 

„Místo nehody policisté ohledali a událost zadokumentovali. U obou řidičů provedli orientační dechové zkoušky, při kterých požití alkoholu vyloučili. U cyklistky s ohledem na její zranění nebyla dechová zkouška provedena, proto byl zajištěn odběr krve v nemocničním zařízení,“ upřesnila Michaela Lébrová.