Rainbow page separator

Sestry v novoměstské nemocnici se dočkají vyšších platů

Pátek, 4. srpna 2017

Nemocnice Nové Město na Moravě, Žďárská ulice Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě / O dva tisíce korun se od července zvednou platy některým zaměstnancům novoměstské nemocnice. Jedná se o 330 lidí, především zdravotních sester. „Za druhé pololetí tohoto roku půjde o částku ve výši 5,2 milionu korun,“ uvedl mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík.
Jedná se o navýšení mezd nelékařským zdravotnickým pracovníkům v třísměnném nebo nepřetržitém provozu bez odborného dohledu o dva tisíce korun, o kterém rozhodla vláda. „I přesto, že ministerstvo zdravotnictví peníze na zvýšení mzdy zdravotníkům do krajů pošle na základě dotačního řízení se zpožděním, mohu potvrdit, že v našich krajských nemocnicích bude zdravotním sestrám od 1. července přidáno,“ sdělil náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.
V rozpočtu však tyto peníze chybí. Na celé Vysočině se navýšení platů dotkne asi 1600 lidí, odhadovaný požadavek zdravotnických zařízení z kraje pro následující půlrok tak může být kolem 30 milionů. „Rychlé řešení je tak pro nás i pro nekrajská zařízení důležité. V tuto chvíli zatím přijímají nemocnice opatření k vyplácení těchto peněz bez finanční podpory od kraje,“ upozornil vysočinský hejtman Jiří Běhounek. Podle informací ministerstva zdravotnictví bude zdravotnickým zařízením prostřednictvím krajů poskytnuta záloha na šest měsíců dopředu. Na konci roku se provede vyúčtování dotace. Od nového roku by už měla s pokrytím navýšení mezd počítat úhradová vyhláška.