Rainbow page separator

Setkání s občany se bude týkat chodníků v okolí úvozu

Neděle, 18. Prosinec 2016

Základní škola Komenského 6 Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou / Setkání s občany týkající se umístění chodníků vedoucích ze stávajícího úvozu do ulic čtvrti Klafar připravuje žďárská radnice. Akce, na kterou jsou zváni především obyvatelé rychle se rozvíjející čtvrti, se uskuteční v jídelně základní školy v Komenského ulici 6 (trojce) v pondělí 19. prosince od 18 hodin.
O den později, 20. prosince, bude v souvislosti s touto problematikou spuštěna veřejná diskuse na webu města, do které se mohou zapojit všichni obyvatelé.
Vstup do úvozu včetně připomínky prvního osídlení Žďáru, které se nacházelo právě v lokalitě Klafar, současně dostal v průběhu listopadu nejvíce hlasů veřejnosti v rámci takzvaného participativního rozpočtu. V příštím roce tak bude tento projekt navržený veřejností podpořen 150 tisíci. „Chceme, aby se úvoz stal přirozeným koridorem spojujícím město s přírodou. Jedná se o historickou vápennou cestu směřující k vápenici do lesů k Račínu, po které se kdysi do města vozilo vápno,“ uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.