Rainbow page separator

Sídliště na Klafaru se bude jmenovat Žďár nad Sázavou 8

Úterý, 4. Prosinec 2018

Žďár nad Sázavou / Nový název žďárského sídliště v lokalitě Klafar schválili na svém posledním zasedání zastupitelé. Ponese oficiální název Žďár nad Sázavou 8.
Na Klafaru byla v posledním desetiletí postavena řada rodinných i bytových domů, a to včetně technické infrastruktury, která se v lokalitě začala budovat v roce 2006. V průběhu let tam vzniklo několik ulic – Libická, Sázavská, Vápenická, Trhová, Uhlířská, Kupecká, Rytecká, Povoznická, Hrnčířská, U Křížku či K Milířům.
Aktuálně probíhá ve finanční režii žďárské radnice výstavba dalších inženýrských sítí ke stavebním parcelám v budoucí ulici Barvířská a pokračování ulice K Milířům za celkem padesát milionů korun. Práce budou dokončeny v červnu. Příští rok tak například dojde na výstavbu šestadvaceti řadových domků v ulici Barvířská, pozemky na ně radnice zájemcům nabídla loni na podzim za 1999 korun za metr čtvereční včetně DPH. V této ulici budou inženýrské sítě vybudovány jako první, následně se pak dokončí infrastruktura v ulici K Milířům.