Rainbow page separator

Sídlo domácího hospicu se přesunulo z nemocnice na náměstí

Čtvrtek, 7. Červenec 2016

Náměstí v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě / V nových prostorách od začátku měsíce sídlí Domácí hospic Vysočina. Z budovy lékárny v novoměstské nemocnici se sídlo společnosti přesunulo do zrekonstruovaných prostor na Vratislavově náměstí číslo 115.
„Hospic je možné najít za průchodem ve dvoře v zadním levém traktu budovy. Kromě adresy zůstávají všechny další kontakty beze změny a služby hospic poskytuje všem potřebným bez přerušení i nadále,“ informoval ředitel společnosti Domácí hospic Vysočina Petr Havlíček.
Domácí hospic Vysočina, který má pobočky také ve Velkém Meziříčí a v Jihlavě, začal nové prostory pro sídlo hledat již loni. Důvodem byla připravovaná rekonstrukce dětského oddělení, protože tamní pediatři budou potřebovat volné místo pro provizorní ambulance po dobu stavebních prací.
Společnost se dlouhodobě zabývá poskytováním péče umírajícím osobám v závěrečném stádiu života v jejich domácím prostředí, neboť na Vysočině neexistuje klasický kamenný hospic. K dispozici jsou však dva takzvané rodinné pokoje v oddělení dlouhodobě nemocných v novoměstské nemocnici.