Žďársko, zdarsko, Vysočina, vysocina, silničáři, zima
Rainbow page separator

Silničáři jsou již připraveni na zimu

Pondělí, 31. října 2011

Žďársko/Vysočina/ Sklady Krajské správy a údržby silnic Vysočiny praskají nyní ve švech. Jsou totiž zaplněné 18 500 tunami soli a k okamžitému odběru je připraveno téměř 73 tisíc tun posypové drtě a písku. Tato opatření by měla zajistit, aby silnice po celém kraji byly v období zimní údržby, které oficiálně začíná od prvního listopadu, sjízdné. „Silničáři na Vysočině jsou na zimu připraveni. V případě potřeby je rezervní dodávka posypů smluvně zajištěna a bude čerpána průběžně v celém zimním období,” informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy s tím, že krajským silničářům nehrozí syndrom prázdných skladů. Ty jsou rovnoměrně rozmístěny po celé Vysočině, Žďársko nevyjímaje.
Kromě materiálu jsou připraveny také stroje. V garážích stojí 119 sypačů s radlicemi a navíc dalších 28 záložních strojů, tak aby nedošlo v případě nepředvídatelné poruchy nebo nutné opravy k výpadku údržby. Dále je k dispozici 54 nakladačů a 21 sněžních fréz.
Obvyklá zimní údržba na Vysočině startuje ve vyšších polohách Žďárských vrchů, kam sníh a námraza přicházejí většinou nejdříve. Zmírnění následků zimního období si v průběhu loňské zimy vyžádalo služby a materiál za celkem 220 milionů korun.