Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, skrdlovice
Rainbow page separator

Silnice budou opraveny do konce září

Čtvrtek, 19. Září 2013

Škrdlovice / Do konce září by měly být opraveny místní komunikace ve Škrdlovicích, které se měly začít rekonstruovat už se začátkem prázdnin. Se stavbou se však začalo až ve druhé polovině srpna. „Z jedné strany to byl způsob opravy, nad kterým nechtěl dodavatel stavby držet záruku, a jednak to byly cenové dohady mezi investorem, potažmo obcemi a dodavatelem stavby. Jednání o ceně na konci stavby jsou vždy složitá,“ uvedl starosta Škrdlovic Ivan Hořínek k důvodu zdržení.
V průběhu opravy komunikací, která je součástí závěrečné etapy budování kanalizace, se lidé musí smířit s tím, že obec není zcela průjezdná a dochází k různým dopravním omezením.
Škrdlovičtí radní schválili, že místní silnice se budou opravovat pouze v šířkách svých průtahů a rozjezdů při křížení a napojování jednotlivých komunikací. Po dohodě v obecním úřadu si majitelé domů rovněž mohou nechat upravit vjezd na svůj pozemek asfaltobetonovou směsí – pro úpravu vjezdu si je třeba připravit podklad z drceného kameniva. Asfaltobeton vychází na tři sta korun za metr čtvereční plus DPH.
Závěrečná fáze výstavby kanalizace bude dokončena do posledního prosince. Domy na ni musí být do tohoto termínu připojeny, majitelé nemovitostí, kteří to nestihnou, by pak museli dokladovat způsob likvidace odpadních vod.