Rovné, opěrná zeď
Rainbow page separator

Silnici zajistí nová opěrná zeď

Úterý, 27. srpna 2013

Rovné / Za kapličkou při silnici I/19 v místní části Bystřice nad Pernštejnem Rovné vznikne nová be[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tonová opěrná stěna. Ta původní se již v blízkosti státní silnice drolí.

„Opěrnou stěnu opraví Ředitelství silnic a dálnic ČR, pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tože je součástí státní silnice. Zeď je však ve velmi špatném stavu, je pro[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to třeba rozšířit její základy, k čemuž je nezbytná projek[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tová dokumentace. Jedná se o dvaatřicet metrů čtverečních, zbytek komunikace pod opěrnou zdí opraví na své náklady měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to,“ informoval bystřický mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Josef Vojta.

Bystřice tak zaplatí rekonstrukci zhruba sedmatřiceti metrů čtverečních, z kasy města na [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to padne přibližně s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to tisíc korun.
„Po domluvě se Ředitelstvím silnic a dálnic ČR by se stavební práce měly uskutečnit během le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního podzimu,“ dodal Josef Vojta.