Rainbow page separator

Sílu středečního přívalového deště okusili i v nemocničním areálu

Čtvrtek, 20. června 2019

Nové Město na Moravě / Středeční přívalový déšť přidělal hodně práce i v novoměstské nemocnici. Kvůli blátu, které do areálu za velmi krátkou dobu steklo z pole nad nemocnicí, bude minimálně do deseti hodin uzavřena ambulance závodního lékaře a infekční ambulance.
„V infekční ambulanci a ambulanci závodního lékaře začneme ordinovat, až to situace dovolí. Bláto, které znečistilo ambulance a čekárny, úklidová firma odstraňuje od pěti hodin ráno. Jedna část už je v pořádku. Myslíme, že by to mohlo být uklizené okolo desáté hodiny. Objednané pacienty jsme obvolali, situaci chápou,“ upřesnila tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková.
Kromě interiérů ambulancí infekční a závodního lékaře bláto steklo ještě do sklepa pod oddělením nukleární medicíny. „Jinak jde o venkovní prostory. Největší nepořádek je před chirurgií, před interním a dětským oddělením. Hodně bláta je také na parkovištích právě před infekční ambulancí a za budovou oddělení dlouhodobě nemocných 3. Zaměstnanci nejdříve musí bláto lopatami odstranit, odvézt a teprve potom ho vodou spláchnout. Začali před interním a dětským pavilonem, potom se přesunou před chirurgii. Nejspíš to bude práce na celý den,“ doplňuje tisková mluvčí.