simulovaná nehoda
Rainbow page separator

Simulovaná nehoda má oslovit především mládež

Středa, 3. Září 2014

Besip - simulovaná nehoda

Žďár nad Sázavou / Především mládež má za úkol zaujmout hromadná simulovaná nehoda na železnici, která se ve Žďáře odehraje v pátek 19. září. Akci pořádá BESIP, České dráhy, Kraj Vysočina a žďárský městský úřad. „Simulace nehody má za úkol upozornit především mládež a poskytnout jí informace, jak se při podobných událostech zachovat. Hlavním cílem je předejít dalším tragédiím, protože nehody na železnici patří k těm nejtěžším. Kdyby tato akce měla zachránit alespoň jeden lidský život, má rozhodně smysl,“ uvedl vedoucí odboru dopravy žďárské radnice Jaroslav Miklík.
K první „srážce“ drážního vozidla a chodce v rychlosti pěti kilometrů v hodině dojde v 9 hodin, poté pak ještě v rychlosti deseti kilometrů v hodině. Simulace samotné dopravní nehody se odehraje v době od 10 do 11 hodin, kdy drážní vozidlo narazí do autobusu se sedmi cestujícími a nadejde čas pro zásah složek integrovaného záchranného systému.
Po simulované dopravní nehodě se uskuteční doprovodný program, kdy lidé budou moci „zažít“ dopravní nehodu v otočném trenažéru, vyzkoušet si „opilecké“ brýle, případně osvěžit si své znalosti formou testů. Představí se rovněž jednotlivé složky integrovaného záchranného systému, což jsou hasiči, zdravotníci a policisté, a zájemci z řad veřejnosti dostanou možnost prohlédnout si jejich auta včetně vybavení.