Žďársko, zdarsko, aktuality, sjezdovky, sníh
Rainbow page separator

Sjezdovky mají na jarní prázdniny sněhu dostatek

Pondělí, 21. Únor 2011

Žďársko/ Ačkoliv krajinu žďárského regionu na většině území kryje pouze nepatrný poprašek sněhu, vlekaři jsou na v pondělí započaté jarní prázdniny dobře připravení. Převážná většina lyžařských areálů na Žďársku je stále otevřená, mnohé z nich dokonce kvůli očekávanému prázdninovému zvýšení návštěvnosti prodloužily své provozní hodiny.

Například ve Ski Snowparku na Harusově kopci u Nového Města na Moravě leží na sjezdovce mezi šedesáti a osmdesáti centimetry technického sněhu. Lyžaři mohou na svahu řádit každý den, a to vždy od osmi hodin ráno až do deváté hodiny večerní. Zimní sezona je v plném proudu také v lyžařském areálu na Fajtově kopci ua Velkého Meziříčí. Také tam je sjezdovka zásobena dostatečným množstvím technického sněhu, je tedy možné si tam užívat „lyžovačky“ denně od deváté hodiny ranní do devíti hodin večer. O uplynulém víkendu tam milovníci jízdy na sjezdovkách a snowboardech mohli navíc využít nonstop lyžování přes celou noc až do druhého dne.

V provozu jsou ale přes jarní prázdniny, které mají školáci ze žďárského okresu po celý tento týden, také další vleky a areály v regionu. Stále fungují sjezdovky ve Svratce nebo v Jimramově na Novoměstsku. I v Dalečíně na Bystřicku hlásí dobré lyžařské podmínky – sjezdovka je krytá vrstvou technického sněhu, kterou navíc provozovatelé posilují dosněžováním. Další sjezdovka na Bystřicku – Karasín, je lyžařům k dispozici také. Otevřeno je od pondělí 21. do pátku 25. února, a to vždy od desáté hodiny ranní do osmé hodiny večerní.