Rainbow page separator

Školáci předali sestrám dětského oddělení barevné oblečení

Neděle, 2. Červen 2019

Nové Město na Moravě / Barevné oblečení pro dětské sestry novoměstské nemocnice předaly děti z první základní školy v Novém Městě. Nápad pořídit veselé uniformy vznikl už v únoru, kdy děti přišly na den otevřených dveří nového dětského oddělení. „Přemýšleli jsme, s čím na dětské oddělení přijít, nejdřív to byly hračky, teprve potom jsme vymysleli veselé uniformy pro personál,“ připomněl ředitel školy Otto Ondráček.
V únoru školáci do nemocnice přinesli patnáct tašek s plyšáky, knížkami a deskovými hrami. „Žáci doma s rodiči probrali své věci, některých se vzdali a darovali je dětskému oddělení a dětem, které se v nemocnici budou léčit,“ přiblížila učitelka Pavlína Poláčková. Kromě hraček děti společně s učitelským sborem vybrali také peníze; nakonec se podařilo získat dvacet tisíc korun. „Rozhodli jsme se, že za peníze nakoupíme barevné oblečení pro dětské sestry. Snad malé pacienty veselé haleny sestřiček na chvíli rozveselí,“ dodala Pavlína Poláčková.
Sestry s barevným oblečením už zkušenosti mají, a to pozitivní. „Barevné uniformy na dětském oddělení používáme skoro dva roky. Za takový dárek jsme moc rádi. Když za dětmi vstoupíme do pokoje v halence s obrázkem Mickey Mouse, ani si neuvědomí, že jsme zdravotníci. Opravdu to funguje. A navíc jsou modely, které nám přinesly děti, opravdu moc hezké,“ konstatovala vrchní sestra dětského oddělení Soňa Svatoňová.