Bobrová, bobrova, Náměšť nad Oslavou, namest nad oslavou, aktuality, Skutek
Rainbow page separator

Školáci z Bobrové dostanou ocenění

Pondělí, 4. Červen 2012

zakladni-skola-bobrovaBobrová/Náměšť nad Oslavou/ Již potřetí se letos uskutečnila soutěž Skutek roku. V té jsou oceňovány mimořádné aktivity, které přispěly k rozvoji Kraje Vysočina. Klání vyhlašuje právě krajské zastupitelstvo. V kategorii Vzdělávání pro obce do jednoho tisíce obyvatel uspěla také Základní škola Bobrová z Novoměstska ve žďárském okrese, a to se svým projektem Výletní naučná stezka okolím Bobrové. Tato akce byla rovněž podpořena Nadací Partnerství a Střediskem ekologické výchovy a etiky Sever v programu Škola pro udržitelný život.

„Celý rok pracovali žáci a učitelé ze Základní školy Bobrová na výletní naučné stezce po místních zajímavostech, vytvořili mapu dvou okruhů i tištěného průvodce. Pro školu i obyvatele obce zorganizovali také šest exkurzí s výkladem odborníků – garanta památkového ústavu, kněze vězněného v padesátých letech, člena Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Bory, botanika, geologa a sběratele minerálů,“ připomenula aktivity školáků Nadace Partnerství. „Pro mě osobně ocenění znamená milé překvapení, protože projekt do soutěže přihlásila paní starostka bez mého vědomí. Samozřejmě jsem moc ráda a potěšilo mě to,“ uvedla pro Nadaci Partnerství učitelka Základní školy Bobrová a koordinátorka projektu Jolana Tulisová.

Bobrovští převezmou ocenění v pondělí 4. června 2012 v historických prostorách renesančního zámku v Náměšti nad Oslavou na Třebíčsku. Slavnostní akce tam začíná v pět hodin večer a trvat by měla zhruba dvě hodiny. „Z téměř 70 nominací Kraj Vysočina ocení 15 jednotlivců a 9 projektů právnických osob, které v roce 2011 pomohly v rozvoji regionu. Nejúspěšnější projekty postupují do přeshraničního kola soutěže, kde budou porovnávány s projekty z Dolního Rakouska,“ uvedl Jan Nechvátal z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina. (zp)