Rainbow page separator

Slavnosti brambor v Edenu

Čtvrtek, 13. září 2018

Bystřice nad Pernštejnem / Poslední zářijový víkend bude v Bystřici nad Pernštejnem patřit již šestému ročníku Slavností brambor.
Po oba dny se mohou návštěvníci těšit na regionální farmářské produkty, slavnostní bramborové menu, kuchařskou show, ukázku bramborových odrůd s ochutnávkou, výstavu kresleného bramborového humoru z tvorby klubu kreslířů a humoristů – Tapír, dětskou olympiádu, divadla a další zábavu.
Po celý víkend bude znít v Edenu country kapela Ranch a pivo z místního minipivovaru poteče proudem. Pro tentokrát připraví sládek místního minipivovaru várka Prosného piva.
Kromě programu ve znamení bramborových slavností, si mohou návštěvníci prohlédnout celý areál centra Eden, kde naleznou v jednotlivých staveních řemeslníky, jako je tkadlec, včelař, kovář, aj.
V sobotu ve 14 hodin vystoupí na Panském dvoře divadelní soubor VOFUK ze Štěpánova nad Svratkou s hrou Ve škole je Bomba (autorky Marie Janíčkové).
Nedělní odpoledne bude patřit soutěži jedlíků v pojídání bramboráků. Zajímavým zpestřením bude i řezbářská show s motorovou pilou.
Před areálem centra bude umístěný stánek s prodejem brambor, vajec a dalších plodin od místních farmářů.
Babí léto je v podstatě jednou z posledních příležitostí, jak si užít teplého počasí před nástupem podzimu, a proto se i Slavnosti brambor mohou stát jedním z bodů na programu pro příjemný rodinný výlet na Vysočině.
Více informací k programu naleznete na www.centrumeden.cz
Slavnosti brambor
Kdy: 29. 9. a 30. 9. 2018 od 9.30 do 18.00
Kde: zábavní a poznávací Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem
Vstupné: 120 Kč/plné vstupné, 80 Kč/snížené vstupné, děti do 6 zdarma