Rainbow page separator

Slavnostní závěrečný koncert posluchače nadchl

Úterý, 8. Červenec 2014

NOVOMĚSTSKÉ SLUNOHRANÍ 2014 KONCERT

Nové Město na Moravě /V pátek 4.7. 2014 byl pátý ročník Novoměstského Slunohraní zakončen slavnostním závěrečným koncertem Janáčkova kvarteta a Letního orchestru. Hostem večera byl přední český houslista Bohuslav Matoušek, orchestr řídil Richard Kružík.

V průběhu koncertu se na nádvoří Horácké Galerie občas objevily poryvy větru, které se zpočátku jevily jako komplikace. Avšak ukázalo se, že díky nadhledu profesionálních hudebníků Janáčkova kvarteta, díky nadšení členů Letního orchestru i díky zkušenostem dirigenta Richarda Kružíka, účinkující drobné komplikace nejen bravurně zvládli, ale v několika okamžicích stihli ukázat publiku, že klasická hudba nemusí mít pouze vážnou tvář.

Dvořákův „Americký kvartet“ v podání Janáčkova kvarteta a všechny další skladby programu, včetně závěrečného Bachova houslového koncertu a-moll, který, za doprovodu Letního orchestru účastníků hudebních kurzů, přednesl houslista Bohuslav Matoušek, zněly pod širým nebem doslova magicky a návštěvníci si domů odnesli nezapomenutelný zážitek.
Letošní hudební kurzy Novoměstské Slunohraní byly opět plně obsazeny. Přihlásili se hráči na smyčcové nástroje nejen z České republiky a Slovenska, ale také například z Mexika či Texasu. Ohlas této ojedinělé hudebně vzdělávací akce pro neprofesionální muzikanty tak přesáhl hranice Evropy.
Série tří koncertů pro veřejnost, která celou akci doprovází, se také letos těšila velkému zájmu posluchačů. Mimořádná návštěvnost ukazuje, že lidé mají rádi kvalitní hudbu ve vytříbeném a vkusném balení.

Autor fotografie: Marek Žitňák: